Cześć! Tu Martyna i Rafał!

Jeszcze kilka wiosen temu obowiązkowym punktem dnia ślubu było wykonanie sesji zdjęciowej w studiu fotograficznym. Para pozowała sama lub ze wsparciem świadków w pozach i z minami ustalonymi przez fotografa, do tego trochę nienaturalnego tła i pamiątkowy album był gotowy. Na szczęście to już się skończyło. Dzisiaj ślubne sesje zdjęciowe „wyszły” z czterech ścian atelier w plener (czy też „plein air” z francuskiego) zyskując nowy obraz.

Postawiliście na sesję zdjęciową w terenie. To teraz wyższy poziom wtajemniczenia – sesja zdjęciowa w dniu ślubu czy w inny dzień? Na to pytanie warto udzielić sobie odpowiedzi już na etapie poszukiwania fotografa.  O ile sesja w dniu ślubu to nie konieczność (np. w przypadku gdy: fotograf jest z drugiego końca kraju lub Wy mieszkacie na co dzień za granicą) to w kilku najważniejszych za i przeciw postaramy się ułatwić Wam tą decyzję.

Dlaczego warto wykonać sesję plenerową w dniu ślubu?
Niepowtarzalny klimat

Emocje towarzyszące Wam w tym dniu są niepowtarzalne.  Te spojrzenia, uśmiechy pojawiające się bez zawołania, czułość przy pocałunkach i przytulaniu…można by długo wymieniać. W celebrowaniu tych wspólnych chwil zupełnie nie przeszkadzają Wam klikające aparaty, atmosfera jest zupełnie bezstresowa.

Oszczędność czasu

Wszystko załatwiacie za jednym zamachem (tak, słowo zamach jest lekko niefortunne w świetle ostatnich zamachów w Europie). Nie jeździcie daleko, gdyż zdjęcia mogą odbyć się w ogrodzie przy Sali weselnej utrzymując klimat przyjęcia weselnego, w sąsiednim parku lub na starym mieście przy kilku zabytkach… po prostu blisko. Cała akcja odbywa się dynamicznie, czas pozowania nie przekracza 30-40 minut.  Obawiacie się deszczu? Dla kreatywnego fotografa nawet niepogoda jest odpowiednią pogodą do sesji.

Korzyści finansowe

Wiele czynników składa się na oszczędność finansową przy fotografowaniu się w dniu ślubu. Po pierwsze koszt samej sesji o ile nie jest wliczony w pakiet lub fotograf nie dorzuci jej w ramach negocjacji to zapłacicie za nią znacznie mniej niż za taką w innej dacie. Po drugie nie potrzebujecie kupować nowego bukietu, nie potrzebujecie nowej fryzury czy makijażu. Tu dochodzimy do trzeciego aspektu „autentyczność” – na zdjęciach plenerowych wyglądacie dokładnie tak samo jak na tych z ceremonii.

305

Dlaczego nie warto organizować sesji zdjęciowej w dniu ślubu:
Ograniczenie lokalizacji

Waszym marzeniem jest zagraniczny plener, górski czy nadmorski, a wesele odbywa się w mieście…naturalnie nie ma szans, by spełnić te oczekiwania. Gdy otoczenie Sali weselnej nie oferuje widoków piękniejszych niż zaplecze magazynowe Tesco, a najbliższy park jest 20 minut drogi od wesela to również może być ciężko stworzyć coś urozmaiconego.

Data i godzina ślubu

Jeżeli sakramentalne Tak wypowiecie w ostatni weekend października o godzinie 18 w kościele oddalonym 15 km od Sali weselnej to nawet najpiękniejsze pejzaże trudne będą do uchwycenia wraz z Wami.

Ograniczenia w działaniach

Nawet jeżeli otoczenie pięknym będzie, godzina złotą i nastroje świetnymi to zawsze trzeba uważać by nie ubrudzić albo uszkodzić sukni/garnituru. Pozy będą mniej szalone, bez nietypowych lokalizacji do których wspinać się trzeba po drabinie lub murze, bez wejścia w pole maków czy chlapania wodą…

82DSC_9719

Podsumowując.

Sesja w dniu ślubu to rozwiązanie przede wszystkim dla Nowożeńców z nagminnym brakiem czasu na wszystko lub chcących zaoszczędzić trochę funduszy na rzecz choćby wyjazdu poślubnego.

Jeżeli jednak zależy Wam na odwiedzeniu wyjątkowego miejsca lub ślubujecie w okresie mokro-mrocznym to sesja w inny dzień (a nawet na wiosnę kolejnego roku!) będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiamy;) – Martyna i Rafał

www.fotografia.stargard.pl