Pierwszy taniec na weselu to jedna z tych chwil, która na długo zapadnie w Waszej pamięci. Kamerzysta zarejestruje każdy krok, a fotograf zrobi więcej zdjęć niż zwykle. W trakcie pierwszego tańca będziecie w centrum uwagi wszystkich gości, którzy nie rzadko dokumentują ten moment na swoich smartfonach. Jakby tego było mało, przesąd głosi, że jeśli młodym plączą się kroki, to w życiu może być podobnie – będą zmierzać w różne strony. Mały stresik? (drugi, o którym się myśli zaraz po wyjściu z kościoła po symbolicznym „tak”). Dopiero teraz wszystko po mnie spłynęło – mówił mi Piotrek, Pan Młody, krótką chwilę po swoim pierwszym tańcu.

Oddajcie się chwili …

Przy wyborze utworu zastanówcie się nad swoimi umiejętnościami tanecznymi i do nich dopasujcie  piosenkę na pierwszy weselny taniec. Jeśli potraficie dobrze tańczyć, a muzyka Wam w tym nie przeszkadza:) to warto się porwać na coś bardziej ambitnego np. walc angielski lub tango argentyńskie.

Sugestie

Z moich obserwacji pierwszy taniec wybierany przez pary młode, to często utwór balladowy, przy którym można się pobujać i pokołysać. I choć ciężko w nim doszukać się skomplikowanej choreografii, to z reguły wypada on bardziej naturalnie i spontanicznie. Najlepiej jeśli wybierzecie przy tym piosenkę, która jest dla Was w jakiś sposób szczególna i przypomina Wam miłe chwile.